Čtvrtek 22. dubna. Svátek má Evžénie.

Auta z Mladé Boleslavi mají okřídlený šíp již 85 let

Investice 20.07.2010 | 00:01 0 Komentářů

Auta se ve dvacátých letech dělala i v plzeňské Škodě

Mladá Boleslav – Před 85 lety se spojila automobilka v Mladé Boleslavi s plzeňskou Škodovkou. Právě od té doby vozí automobily vyrobené v původní firmě Laurin&Klement na svých karosériích logo Škoda.
Václav Klement se snažil najít silného obchodního partnera již před první světovou válkou. Věděl totiž, že k tomu, aby byla firma konkurenceschopná, je nutná velká finanční investice do budov i strojního zařízení. Sám na to neměl.
„Nejlepším partnerem mohla být firma, která měla kromě kapitálu jméno a trhy, která musela opustit část své produkce a hledala vhodné rozšíření sortimentu. Takový se našel v bývalé největší zbrojovce monarchie, ve Škodě Plzeň,“ přiblížil uvažování Václava Klementa vedoucí archivu Škoda Auto Lukáš Nachtmann.
Také Škoda Plzeň dělala auta 
20. července 1925 došlo ke spojení mladoboleslavské automobilky s Akciovou společností, dříve Škodovými závody v Plzni.  Plzeňská Škoda již předtím také vyráběla auta a měla i vlastní automobilové oddělení už od roku 1919. To samozřejmě po převzetí továrny v Mladé Boleslavi získalo na významu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.