Pondělí 30. listopadu. Svátek má Ondřej.

Auta v roce 2030: Žádná ocel, řidič jako pozorovatel

Investice 10.10.2010 | 07:52 0 Komentářů

Autosalon Paříž poodhalil vozy budoucnosti: bez benzinu, připojené na internet, lehké – a hlavně prodávané v Asii

Paříž – Dva roky automobilky tak trochu vyčkávaly v obavách, jak hluboká krize to vlastně bude. Až teď vytahují na světlo projekty, které sice připravovaly, ale potichu a v utajení. Když už je jasné, že krize minula, ukazují světu, jak budou vypadat auta budoucnosti.
V drtivé většině jde samozřejmě o poměrně blízkou budoucnost. „Soustřeďujeme se teď hlavně na ekologické pohony,“ říká ředitel českého zastoupení BMW Martin Saitz.
Právě tato značka je jedním ze světových lídrů v zavádění technologií, které snižují spotřebu aut s klasickými spalovacími motory a tím i emise CO2. Jako první přišla se systémem start&stop, který automaticky zhasíná motor při zastavení na červené před křižovatkou.

Greenline: Jak si představujeekologičtější vozy Auto Škoda
BMW má podle Saitze nyní budoucnost poměrně jasně nalinkovanou. „Směřuje se k elektromobilům, ale než opravdu nadejde čas jejich masového rozšíření, budeme nabízet zákazníkům i hybridní modely a pak také auta s klasickými spalovacími motory. Ty totiž mohou dosáhnout prakticky stejných hodnot spotřeby jako hybridní vozy,“ tvrdí Saitz. Podle něho se v blízké budoucnosti dočkáme výkonných motorů, u nichž spotřeba v porovnání se současným stejně výkonným motorem klesne v řádu celých litrů.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.