Pátek 30. července. Svátek má Bořivoj.

Auta v polopřevodu? Ne u AAA AUTO

Investice 01.07.2015 | 14:30 0 Komentářů

Včerejším dnem skončila lhůta majitelů aut v polopřevodu na konečnou registraci vozidel v Registru. Od dnešního dne nelze takovéto auto viděl legálně na silnici.

Dle statistiky Ministerstva dopravy zůstává v oběhu až 681 tisíc aut bez jasného vlastníka. Kolem 100 000 vozů v polopřevodu mělo ještě v dubnu 2015 technickou kontrolu (STK) a byly tak pravděpodobně v provozu. Existuje vysoká pravděpodobnost, že se tyto provozuschopné vozy nyní začnou objevovat na trhu.

Dnem 1. 7. 2015 začíná období, kdy vozy v polopřevodu de facto nelze legálně v Registru dořešit. Chceme proto zopakovat naši dřívější garanci, že takové vozy, se v nabídce AAA AUTO nenachází. Majitelé takto nedořešených vozů budou mít od dnešního dne jedinou šanci, a to pokusit se vozy nekale udat prostřednictvím přímého prodeje nebo zejména malých bazarů a vrakovišť. Ty totiž auta nevykupují, ale pouze zprostředkovávají prodej. V případě jakýchkoliv sporů jsou tedy z obliga a odkazují své zákazníky na původní majitele,“ říká generální ředitelka AAA AUTO Karolína Topolová.

Zdroj: Tisková zpráva AAA AUTO

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.