Neděle 29. listopadu. Svátek má Zina.

Auta pronásleduje krize. A špehovat je bude dál

Investice 01.01.2010 | 15:56 0 Komentářů

Naděje výrobců automobilů se upírají do Asie, čínský trh roste velmi rychle

Brno – Polštář zvaný šrotovné už působit nebude, na evropském trhu s auty je proto pravděpodobný už od začátku roku 2010 další pokles zájmu o auta.
A to bude mít vliv na české automobilky i výrobce autodílů. Pokud se tedy mluví o roce 2009 jako krizovém pro výrobce aut, rok 2010 nebude o nic lepší. Zástupci automobilek to vědí. „Nadcházející rok bude mimořádně náročný. Na trzích po celém světě se očekávají velmi rozdílné vývoje,“ uvedl šéf prodeje a marketingu Volkswagenu, pod který patří i Škodovka, Detlef Wittig.
Další pokles prodejů
„Zatímco vzestupný trend v Číně by měl pokračovat, očekáváme výrazný pokles zejména na evropském trhu,“ dodal. „Začátkem roku 2010 tak můžeme očekávat další pokles prodejů,“ řekl Jiří Zouhar, vedoucí automobilového týmu PricewaterhouseCoopers Audit.
Podle prezidenta Sdružení automobilového průmyslu a generálního ředitele Volkswagen Group v Rusku Martina Jahna se celosvětové úrovně prodejů automobilů z období před současnou globální krizí podaří znovu dosáhnout až mezi roky 2012 a 2013.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.