Středa 04. srpna. Svátek má Dominik.

Auta na elektřinu v Čechách narazila, nejsou zásuvky

Investice 07.05.2010 | 11:36 0 Komentářů

Elektromobily lze v Česku vidět jen na výstavách. V provozu jich je pouze 37

Na první pohled to vypadá krásně. Všechny světové autosalony jsou doslova nacpány elektromobily. Dokonce i v Česku existuje firma, která nabízí například přestavbu Škody Roomster na elektrický pohon.
Při pohledu na parametry jednotlivých elektromobilů to také nevypadá špatně. Hlavně pro ty, kteří potřebují vozidlo hlavně na jízdu na krátkých vzdálenostech a ve městech. Dojezdy se blíží dvěma stovkám kilometrů, náklady na provoz při současných cenách elektřiny a benzinu či nafty jsou zhruba třetinové.
Přesto si v oficiálních autosalonech jednotlivých automobilových značek elektromobil nekoupíte. A to dokonce ani příští rok, kdy automobilky Renault a Nissan zahájí prodej svých elektromobilů v Evropě. „Nevidím to moc optimisticky,“ říká mluvčí českého zastoupení Renaultu Jitka Skaličková. Podle ní v současné době neprobíhají žádná jednání tuzemských manažerů značky s příslušnými městskými nebo státními činiteli o pomoci při zavádění infrastruktury – zejména zřízení dobíjecích stanic.
„A bez toho sem přece auto nemůžeme dodávat,“ doplňuje Martina Jirásková z české filiálky automobilky Nissan, která již představila svůj model Leaf v produkční verzi.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.