Úterý 22. června. Svátek má Pavla.

Audi RS7 jede závod na okruhu před diváky. Ale bez řidiče

Investice 19.10.2014 | 06:42 0 Komentářů

Technologie v útrobách vozu automobilka se čtyřmi kruhy ve znaku tají. Autopilot ale má zvládnout zajet podobný čas jako profesionální jezdec.

Audi RS7 jede závod na okruhu před diváky. Ale bez řidiče

Ostrou premiéru dnes podstoupí vůz Audi RS 7 Piloted Concept, tedy automobil řízený autopilotem.

Jeho úkolem bude v rámci závodního víkendu šampionátu DTM zajet jedno kolo na závodním okruhu Hockenheim.

Jak dopředu informovalo tiskové oddělení automobilky z Ingolstadtu „bezpilotní“ Audi RS 7, předpokládá se dosažení času lehce nad hranici dvou minut, což je čas srovnatelný s tím, jaký by se stejným vozem zajel profesionální závodník.

Na rovinkách auto dosáhne rychlosti až 240 kilometrů v hodině.

Audi detaily technologie, které se uvnitř karosérie nacházejí, zatím tají. Je ale zřejmé, že v autě je přesný přijímač signálu GPS, díky kterému lze v každém okamžiku určit přesnou pozici auta na tomto okruhu. To pak zajistí, že automobil sám zabrzdí na tom správném místě před zatáčkou a naopak začne zrychlovat tam, kde je to žádoucí.

Kromě toho je za čelním sklem instalovaná 3D kamera, která snímá pevné body v okolí závodní trati. To opět zpřesňuje údaj o poloze vozu. V počítači ve voze je samozřejmě nahraná přesná mapa okruhu Hockenheim s ideální závodní stopou.

Audi se vývoji aut bez řidiče, podobně jako všichni důležití konkurenti, věnuje již řadu let. Například už v roce 2010 Audi TT samo vyjelo na vrchol Pikes Peak, kde se jezdí slavný závod do vrchu.  

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.