Neděle 13. června. Svátek má Antonín.

Audi chce letos vyrobit přes milion aut

Investice 20.05.2010 | 15:28 0 Komentářů

Za první čtyři měsíce letošního roku vytvořila automobilka nový výrobní rekord

Ingolstadt – Opět se dostat přes hranici milionu vyrobených automobilů hodlá letos německá automobilka Audi patřící do koncernu Volkswagen.
K tomu ji vede úspěšný vstup do letošního roku. Automobilka dodala během prvních čtyř měsíců letošního roku 360 760 automobilů, což je nový rekord v historii společnosti. „Jsme na velmi dobré cestě a nohu máme stále na plynu,“ prohlásil Rupert Stadler, předseda představenstva AUDI AG na dnešní valné hromadě společnosti.
Prodeje vozů značky během prvních čtyř měsíců ve všech regionech světa dosáhly dvojciferného růstu. Meziroční zvýšení prodeje dosáhlo hodnoty 23,7 %, což se odráží také v hospodářských výsledcích za první čtvrtletí. Společnost Audi vykázala za první tři měsíce roku 2010 obrat 8,26 miliardy eur (v roce 2009: 6,7 miliardy eur), tedy o 23,3 % více než ve stejném období loňského roku. Operativní zisk vzrostl o více než 30 procent na 478 milionů eur (2009: 363 milionů eur).
Letos 12 nových modelů
Už letos chceme znovu dodat zákazníkům více než jeden milion automobilů a překonat jak obrat, tak operativní zisk roku 2009,“ řekl Axel Strotbek, člen představenstva AUDI AG pro oblast financí a organizace. „Při dalším pozitivním vývoji globálního trhu vycházíme dnes z toho, že náš operativní zisk poroste rychleji než obrat,“ doplnil Strotbek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.