Středa 28. října. Je Státní Svátek

Cena O2 arény: jen pětina toho, za co ji Hušák stavěl

Investice 20.11.2011 | 16:00 0 Komentářů

Věřitelé Bestsportu schválili znalecký posudek, reorganizační plán předloží PPF.

Praha – O2 aréna, kterou za více než sedm miliard korun nechala postavit loterijní společnost Sazka vedená Alešem Hušákem, má nyní ve skutečnosti cenu zhruba 1,32 miliardy. I pokud se k ní připočte další vybavení, které není pevnou součástí haly, dosáhne její hodnota nejvýš 1,57 miliardy.
Vyplývá to ze znaleckého posudku Ernst&Young, který na pondělní schůzi schválili věřitelé společnosti Bestsport. Jde o první krok nutný k úspěšné reorganizaci Bestsportu. Reorganizační plán předloží nejspíš do konce roku společnost PPF Healthcare.
Bestsport je firma, které obří hala, tedy hlavní příčina finančního krachu Sazky, patří. Odporoučela se do insolvence spolu s loterijní firmou, s níž měla velmi těsné finanční i personální propojení.
Bestsport, jejímiž akcionáři jsou stále sportovní svazy, je v soudem schválené reorganizaci od 30. června 2011. Je tak v jiné situaci než Sazka, která spadla do konkurzu a už našla nové majitele, investiční skupiny PPF a KKCG prostřednictvím jejich firmy Sázková kancelář.#infobox

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.