Pondělí 26. července. Svátek má Anna.

ArcelorMittal musí bývalým minoritním akcionářům doplatit 743 korun za akcii

Investice 18.10.2018 | 16:10 0 Komentářů

Před osmi lety skupina ArcelorMittal vytěsnila z podniku ArcelorMittal Ostrava (AMO) minoritní akcionáře. Teď vrchní soud v Olomouci potvrdil rozsudek Krajského soudu v Ostravě, že společnost musí bývalým minoritním akcionářům doplatit 743 korun za akcii.

Firma tehdy akcionářům vyplácela 4000 korun za akcii, ale drobní akcionáři s tím tehdy nesouhlasili a podali hromadnou žalobu. Soud tedy rozhodl, že cenu za akcii musí firma doplatit.

Byť to není úplně to, co jsme si představovali, už jsme se s tím po osmi letech smířili a bereme i to, co nám dávají. Hlavně, aby už to bylo definitivní,“ řekl k rozhodnutí soudu jeden z bývalých minoritních akcionářů AMO Petr Uvíra.

Firma musí bývalým drobným akcionářům peníze vyplatit hned. „Jestli se dovolají k Nejvyššímu soudu, tak bych chtěl, ať o tom soud rozhodne rychle, během roku nebo měsíců, pokud to bude možné. Aby lidé, kterých je opravdu hodně, měli jistotu, že s těmi penězi můžou naložit, jak potřebují,“ řekl Uvíra.

Mluvčí AMO Barbora Černá Dvořáková doplnila, že doplacení rozdílu je na hlavním žalovaném, což je původní akcionář, který rozhodl o vytěsnění, tedy na ArcelorMittal Holdings AG.

Zdroj: E15.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.