Sobota 31. října. Svátek má Štěpánka.

Arca Capital odložila převzetí rakouské Wiener Privatbank

BankyInvestice 18.12.2018 | 15:29 0 Komentářů

Finanční skupina Arca Capital stáhla svoji žádost o povolení převzít rakouskou banku Wiener Privatbank (WPB). Důvodem jsou změny v majetkové a akcionářské struktuře skupiny, ke kterým došlo během schvalovacího procesu. Připravuje ale novou žádost o převzetí.

Žádost o převzetí WPB skupina Arca Capital stáhla, protože se udály podstatné změny v majetkové a akcionářské struktuře skupiny. Hlavní důvod změn bylo vyčlenění ‚opportunity‘ časti holdingu, které reprezentoval Pavol Krúpa. Regulátor tedy aktuálně nemá o čem rozhodovat. Po formálních změnách a přeskupení holdingu skupina připraví nové podání,“ uvedl jeden ze spolumajitelů Arca Capital Rastislav Velič.

Rakouský úřad pro dohled nad finančními trhy FMA se souhlasem údajně podle Euro.cz váhal z důvodu některých ne úplně standardních operací a aktivit, které měl na starosti Pavol Krúpa. Jednalo se například o aktivity kolem OKD. „Ještě více otázek pak údajně vzbudila u regulátora žaloba, kterou chtěla Arca zneplatnit smlouvu o prodeji Agrobanky GE Money Bank,“ napsalo Euro.cz.

Pavol Krúpa, který byl po dlouhá léta majoritním akcionářem Arca Capital, svůj 55procentní podíl ale v letošním roce převedl na Rastislava Veliče.

Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.