Sobota 28. listopadu. Svátek má René.

Arbitr pro vaše peníze

SOS – Sdružení obrany spotřebitelů, o.s. a Finanční arbitr ČR představují novou informační kampaň, která má za cíl seznámit spotřebitele s tím, co pro ně může udělat finanční arbitr při řešení sporů s finančními institucemi nyní a jak se připravuje rozšíření jeho pravomocí. Dozvíte se, jakou ochranu poskytují arbitři v ostatních státech EU a budete moci porovnat, jak jsou na tom spotřebitelé v České republice (tisková zpráva SOS).

Informační kampaň navazuje na tiskovou konferenci pořádanou kanceláří finančního arbitra, která se konala 18.3.2010 a kampaň samotná bude pokračovat až do 15.4.2010. Spotřebitelé a široká veřejnost budou informováni o pravomocech arbitra, postupu při  uplatňování stížností, praxi a zkušenostech z jiných evropských států.

V rámci kampaně proběhnou též dva chaty s Finančním arbitrem ČR Františkem Klufou, a to na webu SOS www.spotrebitele.info/chat. Toho se bude moci veřejnost ptát na jakékoliv problémy týkajících se finančních sporů spadajících do jeho kompetence. Otázky do chatu můžete zasílat již nyní na e-mail: votocka@spotrebitele.info

Vyvrcholením kampaně bude anketa a soutěž o roční předplatné SOS magazínu mapující znalosti spotřebitelů o možnostech mimosoudního řešení sporů s finančními institucemi prostřednictvím finančního arbitra.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.