Čtvrtek 29. července. Svátek má Marta.

Apple snížil odhad tržeb, akcie reagovaly poklesem

Investice 03.01.2019 | 13:08 0 Komentářů

Americký technologický gigant Apple snížil odhad vývoje tržeb za první fiskální čtvrtletí, do kterého spadá i období vánočních nákupů a končí 29. prosince. Akcie Applu reagovaly oslabením. Hodnota společnosti se propadla pod 700 miliard dolarů (15,9 bilionu korun).

Šéf společnosti Tim Cook ve středečním dopise investorům oznámil, že Apple předpokládá, že tržby společnosti klesnou na 84 miliard dolarů (1,9 bilionu korun). Původní odhady přitom hovořily o 89 až 93 miliardách dolarů. Krátce po zahájení dnešního obchodování odepisovaly akcie společnosti téměř devět procent.

Důvodem snížení odhadu jsou především slabší prodeje telefonů iPhone v Číně. „Ačkoli jsme předpokládali určité problémy na klíčových rozvíjejících se trzích, až takový rozsah hospodářského zpomalení jsme neočekávali, zejména v Číně ne,“ uvedl Tim Cook.

„Odbyt Applu v Číně se nevyvíjí příznivě již několik měsíců. Jedním z důvodů je to, že jejich ceny se dostaly příliš vysoko,“ uvedla analytička Kiranjeet Kaurová z výzkumné společnosti IDC. „Otázkou pro investory tak bude, do jaké míry ke zhoršení situace přispěla agresivní cenová politika Applu,“ řekl analytik James Cordwell ze společnosti Atlantic Equities.

Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.