Neděle 26. září. Svátek má Andrea.

Apple s sebou táhne technologický sektor dolů

Investice 05.11.2018 | 17:35 0 Komentářů

Americké akciové burzy zahajují nový týden různorodě. Průmyslový Dow Jones a S&P 500 se shodně nacházejí pár setin procenta nad pátečními zavíracími cenami. Technologický Nasdaq ztrácí 1,3 %, kde hlavním důvodem poklesu je snížení cílové ceny a zrušení nákupního doporučení na akcie technologického gigantu Apple od investiční společnosti Rosenblatt Securities. Akcie Apple v tuto chvíli ztrácí přes 3,7 %. Díky Apple se nejhůře daří právě technologickému odvětví, které klesá o 1,5 %. Naopak nejlépe jsou na tom realitní developeři se ziskem 1,5 %.

Evropské trhy dnes zahájily optimisticky, avšak některé z nich tuto dobrou náladu do závěru neudržely. Hlavní index Stoxx 600 oslabuje o 0,1 %. Stejně jako ve Spojených státech nejvíce ztrácí technologické společnosti (-1,6 %). Na opačné straně jsou na tom nejlépe energetické firmy, které posilují o 1,5 %.

Pražská burza dnes za velmi nízké obchodní aktivity posílila o 0,4 %. Významně se na tomto růstu podílely akcie Erste Group (+1,4 %) či ČEZ (+0,9 %). Nedařilo se technologickému Avastu (-1,2 %) nebo likérce Stock Spirits (-1 %). Dnes jsme vydali odhady hospodářských výsledků za třetí čtvrtletí pro Monetu Money Banka, která reportuje ve středu ráno, a pro ČEZ, jenž má výsledky ve čtvrtek.

JIŘÍ KOSTKA
Komerční banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.