Pondělí 20. září. Svátek má Oleg.

Apple podle České obchodní inspekce krátí záruku u svých produktů

Investice 23.04.2012 | 16:13 0 Komentářů

Společnost Apple Sales International zřejmě porušuje evropské směrnice. Firma totiž omezuje práva spotřebitelů především v souvislosti se zkrácenou zárukou produktů. Apple na svých stránkách ale tvrdí, že neomezuje žádné právo, které zaručují české zákony.

Časopis dTest a partnerské organizace v jiných státech vyzvaly v březnu společnost Apple k zastavení porušování práv spotřebitelů. Současně s veřejnou výzvou byl podán i podnět České obchodní inspekci, která následně konstatovala, že shledala důvodné podezření na porušení dvou směrnic Evropského parlamentu a Rady upravujících práva spotřebitelů. Inspekce následně věc předala příslušnému irskému orgánu se žádostí o zjednání nápravy,“ píše se v tiskové zprávě časopisu dTest.

Apple má v obchodních podmínkách pro prodej zařízení řadu ustanovení neúplných či nepřesných a některá přímo krátící práva spotřebitelů. Největší pochybení jsme shledali v částech týkajících se záruky a vracení výrobků  při odstoupení od kupní smlouvy. Ani výzva dTestu ovšem nevedla k nápravě a obchodní podmínky nebyly dosud změněny,“ říká vedoucí právní poradny dTestu Lukáš Zelený.

Zdroj: Tisková zpráva časopisu dTest, ČTK

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.