Pondělí 17. ledna. Svátek má Drahoslav.

Apple Pay drtí rekordy. Služba předčila veškerá očekávání

Banky 11.03.2019 | 10:25 0 Komentářů

Jen za první dva týdny od spuštění dlouho očekávané možnosti platby mobilem Apple Pay se ke službě přihlásilo na 180 tisíc uživatelů. Konkurenční Google Pay, které je na trhu již od roku 2017 má sotva polovinu z tohoto počtu.

Od 19. února je možné v České republice platit mobilem, pakliže máte účty u těchto bank (Česká spořitelna, Komerční banka, Moneta, Air Bank, mBank, J&T Banka), dále pak pomocí služeb Twisto a stravenkové firmy Edenred. Bankovní společnosti od služby očekávaly hodně, ale takovýto raketový vzestup je mile překvapil. „Naše očekávání byla vysoká, ale realita je ještě předčila,“ říká Pavel Zúbek, mluvčí Komerční banky.

Za raketovým vzestupem je i čím dál větší obliba bezhotovostních plateb a celkový posun globálního bankovnictví. „Raketový nástup ApplePay v Česku odpovídá globálnímu trendu. Celosvětově Apple Pay využívá 90 milionů lidí, zatímco Google Pay pouze 30 milionů lidí, ačkoli tržní podíl operačního systému Android je globálně 80 procent versus 20procentnímu podílu iOS,“ říká Filip Hrubý, tiskový mluvčí České spořitelny.

Zdroj: Aktualne.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.