CZK/€ 23.490 -0,26%

CZK/$ 21.598 -0,16%

CZK/£ 26.717 +0,02%

CZK/CHF 23.563 -0,31%

11. 03. 2019

0 komentářů

Apple Pay drtí rekordy. Služba předčila veškerá očekávání

 

Jen za první dva týdny od spuštění dlouho očekávané možnosti platby mobilem Apple Pay se ke službě přihlásilo na 180 tisíc uživatelů. Konkurenční Google Pay, které je na trhu již od roku 2017 má sotva polovinu z tohoto počtu.

Loading 

Od 19. února je možné v České republice platit mobilem, pakliže máte účty u těchto bank (Česká spořitelna, Komerční banka, Moneta, Air Bank, mBank, J&T Banka), dále pak pomocí služeb Twisto a stravenkové firmy Edenred. Bankovní společnosti od služby očekávaly hodně, ale takovýto raketový vzestup je mile překvapil. „Naše očekávání byla vysoká, ale realita je ještě předčila,“ říká Pavel Zúbek, mluvčí Komerční banky.

Za raketovým vzestupem je i čím dál větší obliba bezhotovostních plateb a celkový posun globálního bankovnictví. „Raketový nástup ApplePay v Česku odpovídá globálnímu trendu. Celosvětově Apple Pay využívá 90 milionů lidí, zatímco Google Pay pouze 30 milionů lidí, ačkoli tržní podíl operačního systému Android je globálně 80 procent versus 20procentnímu podílu iOS,“ říká Filip Hrubý, tiskový mluvčí České spořitelny.
Zdroj : Aktualne.cz

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Pavel Racocha: Důchodová reforma? Včera bylo pozdě.

Foto: KBPS Důchody v polední době poměrně výrazně rostly. I přesto se stále zřetelněji otevírají nůžky mezi příjmy v produktivním věku a důchody penzistů. Kolik časů zbývá na důchodovou reformu, proč by se se spořením na stáří mělo začít co nejdříve nebo jak penzijní společnosti hodnotí návrh na zřízení […]

Text: Milan Vodička

30. 11. 2021


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *