Sobota 19. června. Svátek má Leoš.

Apple má rekordní čtvrtletní zisk. Těžil z prodeje iPhone 6

Investice 28.01.2015 | 09:05 0 Komentářů

Čistý zisk firmy ve výši 18 miliard dolarů má být vůbec nejvyšším čtvrtletním ziskem v historii podnikového sektoru USA.

Apple má rekordní čtvrtletní zisk. Těžil z prodeje iPhone 6

Cupertino – Čistý zisk americké technologické společnosti Apple v prvním finančním čtvrtletí meziročně stoupl o 38 procent na rekordních 18 miliard dolarů (441,5 miliardy Kč). Firma to oznámila dnes. Podle agentury DPA jde o nejvyšší čtvrtletní zisk v historii podnikového sektoru Spojených států.

Společnost Apple těžila z rekordního prodeje nových telefonů iPhone 6 a iPhone 6 Plus během vánoční sezony. Firma ve čtvrtletí končícím 27. prosince prodala celkem 74,5 milionu telefonů iPhone, zatímco před rokem to bylo pouze 51 milionů telefonů.

Celkové tržby společnosti se zvýšily téměř o 30 procent na 74,6 miliardy dolarů. Růst prodeje telefonů iPhone totiž převážil nad poklesem poptávky po tabletech iPad. Tržby výrazně překonaly očekávání analytiků, kteří je podle průzkumu agentury Reuters odhadovali na 67,69 miliardy dolarů. Akcie podniku po zveřejnění výsledků posílily o zhruba pět procent.

Společnost Apple se zpočátku soustředila na výrobu osobních počítačů. V uplynulých deseti letech však začala nabízet i populární hudební přehrávač iPod, mobilní telefony iPhone a tablety iPad. Spustila rovněž internetovou prodejnu hudby iTunes.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.