Sobota 25. září. Svátek má Zlata.

Apple a Samsung přesunou své spory od soudu ke stolu

Investice 18.04.2012 | 09:10 0 Komentářů

Vedle šéfa Applu a generálního ředitele Samsungu se rozhovorů zúčastní právníci

San Francisco – Společnosti Apple a Samsung se dohodly, že jejich nejvyšší šéfové se budou snažit o vyřešení vzájemných žalob o patenty na chytré telefony a tablety jednáním o mimosoudním vyrovnání. Uvádí se to v dokumentu kalifornského okresního soudu, k němuž Apple před rokem podal první žalobu proti Samsungu.
Apple loni v dubnu jihokorejskou společnost obvinil, že „otrocky“ kopíruje technologie jeho iPhonu a iPadu. Samsung poté podal proti americké firmě vlastní žaloby na porušování svých patentových práv. Firmy nyní vedou více než 20 právních sporů v nejméně deseti zemích světa.
Okresní soud odkázal obě společnosti k soudu v San Franciscu, pod jehož dohledem se jednání povedou. Vedle šéfa Applu Tima Cooka a generálního ředitele Samsungu Čche Ki-songa se rozhovorů zúčastní právní zástupci obou firem, uvedla agentura Reuters.
Apple a Samsung jsou největšími světovými konkurenty na trhu chytrých telefonů a tabletů. V případě chytrých telefonů se jim již podařilo sesadit z první pozice finskou Nokii, která je nyní třetí. Obě firmy přitom ve výrobě úzce spolupracují a Samsung je hlavním dodavatelem Applu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.