Neděle 13. června. Svátek má Antonín.

Apple a Amazon: Raketový růst vystřídala patnáctiprocentní korekce

Investice 01.11.2012 | 14:28 0 Komentářů

Akcie společností Apple a Amazon se v tomto roce staly miláčky investorů, když od jeho počátku rostly až o 70 %. Akcie Apple se v září dostaly až na 702 dolarů a Amazon si dosavadní letošní vrchol odbyl na hladině 260,5 dolarů (komentář XTB).

Obě firmy se tak zařadily do skupiny nejrychleji rostoucích společností na americkém trhu, kterou obvykle okupují startupy – mladé, progresivní společnosti, jejichž cena roste o desítky či stovky procent ročně.

 xtb-apple-amazon

Graf: Vývoj akcií společností Apple a Amazon od počátku roku 2012

Od poloviny září však jejich hvězda postupně vyhasíná, když se ztrátou 15 % dalece překonávají už tak negativní vývoj technologických akcií. Výprodeje byly v minulém týdnu umocněny rozporuplnými výsledky hospodaření za třetí kvartál. Obě akcie jsou tak v současnosti horkým tématem analytiků. Společnosti předvedly silné finanční výsledky s růstovým potenciálem, nenaplnily však očekávání. Jejich nevýhodou je rostoucí závislost na globálním trhu, který trpí klesající akcelerací růstu.  Stále se ale jedná o kvalitní akcie. Svá letošní maxima už by mohly mít obě společnosti za sebou, ale horší výkon než další technologické akcie si Apple ani Amazon nadále nezaslouží.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.