Pondělí 02. srpna. Svátek má Gustav.

Antimonopolní úřad potvrdil milionovou pokutu Lesům ČR

Investice 03.05.2010 | 13:44 0 Komentářů

Polehčující okolností není ani trestní oznámení na konkrétního chybujícího zaměstnance

Brno – Závažné chyby při nákupu výpočetní techniky před třemi lety budou stát Lesy ČR pokutu milion korun. Tuto výši pokuty potvrdil předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Rafaj svým druhostupňovým rozhodnutím.
Podle odůvodnění zadavatel neuchoval dokumentaci k celkem 7 zakázkám. Celkový objem uvedených veřejných zakázek činil cca 35 milionů korun bez DPH.
„Uchování dokumentace je přitom jediným možným způsobem, kterým lze ověřit, zda postup zadavatele v zadávacím řízení proběhl v souladu se zákonem. Pokud dokumentace není pečlivě uchována, nelze proces zadávání veřejné zakázky náležitě prozkoumat. Povinnost uchovávat dokumentaci přitom zákon o veřejných zakázkách stanoví na dobu pěti let,“ zdůvodnil rozhodnutí úřadu jeho předseda Petr Rafaj.
Jedna zakázka byla uměle rozdělena
Lesy také podle úřadu minimálně v jednom případě rozdělily zakázku tak, aby došlo ke snížení její předpokládané hodnoty. „Nebylo tedy provedeno zadávací řízení a zakázka byla v rozporu se zákonem zadána jako zakázka malého rozsahu (do 2 mil. korun),“ uvádí se v rozhodnutí úřadu.   

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.