Středa 25. listopadu. Svátek má Kateřina.

Antimonopol zkoumá energetický miliardový kolotoč

Investice 21.09.2009 | 13:09 0 Komentářů

Tajná dohoda ČEZ, J&T a EnBW se týká prodeje podílu v Pražské teplárenské

Praha – Významní hráči na energetickém trhu, společnosti ČEZ, J&T a EnBW, podepsaly letos v červnu tajnou smlouvu o spolupráci na českém energetickém trhu.
Dohoda, jejíž kopii má týdeník EURO k dispozici, mimo jiné upravovala jejich společný postup v tendru na prodej českých aktiv společnosti International Power (Elektrárna Opatovice a podíly v Pražské teplárenské a v Energotransu). V dokumentu, podepsaném 24. června 2009, se německá energetická společnost EnBW zavazuje, že nepodá nabídku v tendru na prodej českých aktiv společnosti International Power a že bude jako akcionář Pražské teplárenské podporovat, aby tato společnost uzavřela smlouvu na dodávky uhlí s německými hnědouhelnými doly Mibrag, které nedávno koupily společně J&T a ČEZ.
Společnosti J&T a ČEZ se na druhé straně společně zavázaly, že budou EnBW informovat „bez zbytečného odkladu“ o jakémkoli vývoji v tendru a že přimějí Mibrag k prodloužení platnosti nabídky na dodávky uhlí pro Pražskou teplárenskou. Zároveň se ČEZ zavázala spolupracovat s EnBW v rámci mělnických elektráren.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.