Čtvrtek 24. června. Svátek má Jan.

Android se snaží vyjet rychleji než konkurence s iPhonem

Investice 25.06.2014 | 20:28 0 Komentářů

Auta se zabudovaným systémem Android Auto od Googlu dorazí do prodeje ještě v letošním roce. Apple chystá konkurenční projekt.

Android se snaží vyjet rychleji než konkurence s iPhonem

San Francisco – Automobily se zabudovaným systémem Android Auto od společnosti Google dorazí do autoprodejen ve světě ještě v letošním roce.

Do projektu, který má zajistit snadné a bezpečné používání mobilních zařízení za volantem, už Google získal 40 partnerů z automobilového průmyslu. Firma to uvedla na středečním zahájení své každoroční vývojářské konference.

Manažeři Googlu vývojářům předvedli fungování systému Android Auto, který propojuje chytré telefony a tablety založené na systému Android, s automobilovými systémy. Řidič bude moci díky němu zejména snadno a bezpečně posílat zprávy a navigovat.

Počátkem roku Google oznámil, že pro svůj projekt aliance mezi automobilovým průmyslem a jeho softwarem získal automobilky Audi, General Motors, Honda a Hyundai.

Google partnerstvím s automobilkami reaguje na snahu konkurenta Apple o propojení jeho telefonů iPhone a dalších zařízení využívajících operační systém iOS s palubními deskami automobilů. Apple již získal podporu ze strany automobilek General Motors, Mercedes-Benz, BMW a Honda.

Android dominuje trhu s chytrými mobilními telefony se zhruba osmdesátiprocentním podílem. Google zahájil konferenci sdělením, že přístroje se systémem Android používá miliarda lidí světa. Na druhém místě je s velkým odstupem systém iOS, jehož tržní podíl činí méně než 15 procent.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.