CZK/€ 24.345 -0,08%

CZK/$ 23.279 -0,89%

CZK/£ 28.112 -0,91%

CZK/CHF 24.662 -0,45%

18. 10. 2010

0 komentářů

Android. Nová dojná kráva firmy Google útočí i na Nokii

 


 

Praha – Technologický gigant Google přeměnil svůj vyhledávací algoritmus do dvacetimiliardového podnikání. Investoři byli po celé roky s firmou spokojeni, ale pak se začali ptát, co bude dál. Google pro ně, stejně jako pro všechny uživatele internetu, má odpověď – Android.
Čísla hrají pro Google už nějakou dobu. Analytici dokonce předpokládají, že společnost by měla dalších 5 let růst 15procentním tempem. Není to sice tak razantní růst, jako předváděl Google před několika lety, kdy rostl zhruba 40procentním tempem za rok, ale i tak je stále zajímavou investiční příležitostí.
Google našel další zlaté jablko!
Firma je v současnosti jedním z největších hráčů na trhu se smartphony. Android by měl do konce roku pokrýt téměř 18 procent celkové světové poptávky. Tím by se z něj stal druhý nejlépe prodávaný operační systém, hned za Symbianem od Nokie.
Debut systému Android přišel ke konci roku 2008 a následující rok byl pro něj z hlediska konkurence velmi těžký. Společnost Verizon totiž přišla s modelem Motorola Droid a Googlu se s Androidem podařilo dosáhnout jen na 3,9procentní tržní podíl. V roce 2010 však přišla změna a Android začal válcovat obchody.

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.czDiskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *