Středa 28. července. Svátek má Viktor.

Analytik radí: Akcie NWR raději nekupujte

Investice 19.01.2016 | 18:07 0 Komentářů

Akcie NWR klesly na historické minimum k šesti haléřům za kus. K propadu došlo poté, co začala jednání společnosti s vládou o její budoucnosti. Experti se domnívají, že společnost směřuje k dalšímu odpisu svého dluhu a není vyloučený ani bankrot.  

„Aktuálně disponujeme takovým podílem dluhopisů společnosti NWR, který nám v případě, že firma skončí v insolvenčním řízení, zabezpečí aktivní legitimitu. Z hlediska celkového objemu dluhu firmy jde ale o minimální podíl bez vlivu na rozhodování státu,“ uvádí slovenský miliardář Pavol Krúpa.

Tržní hodnota NWR dosahuje v současné době přibližně 450 milionů korun, což je hodnota sedmkrát nižší než před rokem. „V průběhu tohoto roku dojde pravděpodobně k další korporátní akci k doplnění kapitálu se všemi negativními dopady na stávající akcionáře. Reálnou variantou je i vyhlášení bankrotu společnosti a převzetí společnosti stávajícími držiteli dluhu, když hledat zdroje nového kapitálu může být pro společnost velmi obtížné,“ uvádí analytik Patrie Tomáš Sýkora. Nákup akcií těžaře proto raději nedoporučuje.  

Zdroj: E15.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.