Pondělí 01. března. Svátek má Bedřich.

Americké trhy 4 dny po sobě rostou. Na pražské burze se očekává rally

Pražská burza dnes zahájila opět růstem. Hlavním impulzem růstu jsou zprávy z ostatních akciových trhů a zejména USA, kde hlavní indexy včera rostly již čtvrtý den v řadě.

Americké akciové trhy i v průběhu včerejšího obchodování posilovaly, čímž se opět zapsaly do historie, protože dosáhly největšího čtyřdenního růstu od roku 1933. Hlavním stimulem byl prudký růst cen ropy, který pomohl energetickým titulům. Dále pak spekulace ohledně záchranných balíčků, které by v budoucnu mohly pomoci Spojeným státům překonat současnou recesi. Fakt, že i přes poměrně pesimistické makroukazatele, zaznamenaly US trhy růst, je výborným impulsem pro investory.

Index SandP 500 vzrostl o 3,53% na 887,68 bodu. DJIA si polepšil o 2,91% a uzavřel den na hodnotě 8 726,61 bodu. Nasdaq vzrostl o 4,6% na 1 532,1 bodu.

Třetí den v řadě rostou také akcie na evropských a asijských burzách. V souladu s informacemi ze světových trhů roste i pražská burza, která dnes krátce po otevření posiluje o 2,90 %. Nejvíce zatím posilují akcie CME (+8,16 %, 257 Kč) a Erste Bank (+6,24 %, 432,4 Kč).

Zdroj: Colosseum, Capital Partners, Fio, burzovní společnost

Jeden komentář: “Americké trhy 4 dny po sobě rostou. Na pražské burze se očekává rally”

  1. jinn napsal:

    vše o investování…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.