Sobota 24. října. Svátek má Nina.

Americké akcie nejníž za šest týdnů, trh oživení nevěří

Investice 13.08.2010 | 22:39 0 Komentářů

Obavy z propadu největší ekonomiky světa do „dvojité recese“ trvají

New York – Americké akcie zakončily týden čtvrtým dnem poklesu za sebou a zažily nejhorší výsledek za posledních šest týdnů. Investoři nenacházeli důvody k obnovení nákupů, protože páteční zprávy z americké ekonomiky byly smíšené a nenaznačovaly žádné výraznější zlepšení.
Na devizovém trhu všeobecně rostl dolar, který těžil z obav investorů z útlumu americké ale i světové ekonomiky a z trvajících evropských problémů s dluhy.
Dow Jonesův index v závěru obchodování na newyorské burze ztratil 0,16 procenta a skončil na 10.303,15 bodu. Index trhu Nasdaq klesl o 0,77 procenta na 2173,48 bodu. Za celý týden Dow Jones ztratil 3,3 procenta a od počátku roku ztrácí 1,2 procenta. Nasdaq za týden oslabil o více než pět procent.
Akciový trh v červenci a na počátku srpna díky příznivým firemním výsledkům rostl, tento týden se však dostal pod tlak nepříznivých makroekonomických zpráv a obav z propadu největší ekonomiky světa do „dvojité recese“. Starosti vyvolaly v posledních dnech zejména zprávy z trhu práce a úterní krok americké centrální banky, která zhoršila výhled ekonomiky a rozhodla se ji podpořit novými intervencemi.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.