Pátek 30. července. Svátek má Bořivoj.

Americká skupina Nasdaq OMX koupí od Deutsche Börse ISE

BankyInvestice 10.03.2016 | 14:34 0 Komentářů

Německý Deutsche Börse prodá americké skupině Nasdaq OMX amerického provozovatele opčních burz International Securities Exchsange (ISE) za 1,1 mld. dolarů což je v přepočtu zhruba 27 miliard korun. Bude to jedna z nejnovějších transakcí slučování burzovních trhů na světě.

ISE je provozovatelem 3 elektronických opčních burz s objemem 15% všech opčních obchodů v USA. Po převzetí ISE by Nasdaq ovládl s již stávajícími 3 burzami tohoto typu přes 40 % trhu, čímž by výrazně posílil svou pozici. Dalším benefitem bude 20 % ve společnosti Options Clearing Corporation. Jak název vypovídá, společnost je clearingovým centrem, které se zabývá vypořádáváním obchodů s akciovámi deriváty. Dohromady by tedy Nasdaq vlastnil 40 % v této společnosti.

Deutsche Börse tímto obchodem získá potřebný kapitál k plánovanému převzetí londýnské akciové burzy LSE a stane se naopak evropským gigantem. Jediným možným zádrhelem by mohl být zájem společnosti Intercontinental Exchange (ICE), která se o LSE také zajímá a tak by se tento souboj mohl celkem prodražit. ICE je pro změnu majitelem newyorské akciové burzy NYSE.

Nasdaq OMX je mateřinkou amerického akciového trhu Nasdaq a vlastní také burzy v Pobaltí a ve Skandinávii.

V posledních letech byla tato společnost velice aktivní a převzala například obchodní system Chi-X Canada anebo Dorsey, Wright & Associates. 

Zdroj: E15.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.