Pátek 22. března. Svátek má Leona.

Americká data na závěr týdne pomohla akciím k růstu

Investice 16.03.2018 | 17:06 0 Komentářů

Lepší než očekávaná data o americké průmyslové výrobě a spotřebitelské důvěře michiganské univerzity pomohla akciovým trhům na cestě vzhůru. Evropský index Stoxx 600 přidává zhruba půl procenta, čímž tak vymazal ztráty z dosavadního vývoje v tomto týdnu.

Pokud mu současné úrovně vydrží, uzavře týden se ziskem 0,2 %. V plusu se nacházejí všechny sektory. Nejvíce se daří energetickým titulům, které jako jediné připisují zisky převyšující jedno procento. Podobný vývoj panuje i na americkém akciovém trhu. Index S&P 500 dnes přidává 0,4 %, nicméně v celotýdenním hodnocení ztrácí stále jedno procento. Jedenáctý týden roku tak s největší pravděpodobností uzavře v červeném.

Pražská burza zakončila páteční seanci růstem o 0,3 %. Vítězství si dnes odnáší textilka Pegas, jejíž akcie vzrostly o 3,4 %. Druhou příčku obsadil telekomunikační operátor O2 Czech Republic (+1,6 %) a stupeň vítězů doplňují akcie Komerční banky se ziskem 1,3 %.

Naopak s největším mínusem odchází výrobce tabáku Philip Morris ČR (-2,4 %), mediální skupina CME (-1,7 %) a petrochemický holding Unipetrol (-1,6 %). Za celý týden si index pohoršil o půl procenta.

Miroslav Frayer, akciový analytik investičního bankovnictví Komerční banky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.