Úterý 11. prosince. Svátek má Dana.

Americká data na závěr týdne pomohla akciím k růstu

Investice 16.03.2018 | 17:06 0 Komentářů

Lepší než očekávaná data o americké průmyslové výrobě a spotřebitelské důvěře michiganské univerzity pomohla akciovým trhům na cestě vzhůru. Evropský index Stoxx 600 přidává zhruba půl procenta, čímž tak vymazal ztráty z dosavadního vývoje v tomto týdnu.

Pokud mu současné úrovně vydrží, uzavře týden se ziskem 0,2 %. V plusu se nacházejí všechny sektory. Nejvíce se daří energetickým titulům, které jako jediné připisují zisky převyšující jedno procento. Podobný vývoj panuje i na americkém akciovém trhu. Index S&P 500 dnes přidává 0,4 %, nicméně v celotýdenním hodnocení ztrácí stále jedno procento. Jedenáctý týden roku tak s největší pravděpodobností uzavře v červeném.

Pražská burza zakončila páteční seanci růstem o 0,3 %. Vítězství si dnes odnáší textilka Pegas, jejíž akcie vzrostly o 3,4 %. Druhou příčku obsadil telekomunikační operátor O2 Czech Republic (+1,6 %) a stupeň vítězů doplňují akcie Komerční banky se ziskem 1,3 %.

Naopak s největším mínusem odchází výrobce tabáku Philip Morris ČR (-2,4 %), mediální skupina CME (-1,7 %) a petrochemický holding Unipetrol (-1,6 %). Za celý týden si index pohoršil o půl procenta.

Miroslav Frayer, akciový analytik investičního bankovnictví Komerční banky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.