Středa 03. března. Svátek má Kamil.

AMCICO vykázala 4,5% nárůst předepsaného pojistného

AMCICO (PRVNÍ AMERICKO-ČESKÁ POJIŠŤOVNA) zveřejnila své předběžné neauditované finanční výsledky za rok 2008. Pojišťovna dosáhla v loňském roce zisku ve výši téměř 226 milionů korun.

Za rok 2008 vzrostla nová obchodní produkce pojišťovny AMCICO o 120 749 tis. Kč, což znamená 48% meziroční nárůst. Celkové příjmy společnosti dosáhly částky 2 637 070 tis. Kč a oproti roku 2007 tak vzrostly téměř o 5 %. Aktiva společnosti AMCICO činí 11 748 988 tis. Kč, tedy téměř o 16 % více než v předchozím roce. Pojišťovna od svého založení v říjnu 1992 kontinuálně vykazuje čistý zisk, který v loňském roce dosáhl výše 225 962 tis. Kč.

„Finanční umístění prostředků klientů je především v České republice, a to ve státních a vysoce bonitních cenných papírech (dluhopisech) ve smyslu platné české legislativy“ potvrzuje Radek Havlena, finanční ředitel pojišťovny a dodává: "AMCICO dosud neodepsalo žádnou ze svých investic, což jen potvrzuje kvalitní diverzifikaci rizika."

AMCICO je dceřinou společností ALICO, která patří do holdingu AIG. Nicméně holding AIG v rámci svých záchranných opatření bude pravděpodobně nucen dceřinou společnost ALICO prodat. Hovoří se o prodeji prostřednictvím burzy cenných papírů. Výnosy z prodeje společnosti ALICO by měly napomoci stabilizovat finanční situaci pojišťovacího holdingu AIG.

Zdroj: Tisková zpráva AMCICO

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.