Úterý 02. března. Svátek má Anežka.

Amazon se vrací do Brna. Kraj našel pozemek u Tuřan

Investice 20.03.2014 | 14:57 0 Komentářů

Původní záměr neodsouhlasili brněnští zastupitelé, kraj našel vlastní řešení.

Amazon se vrací do Brna. Kraj našel pozemek u Tuřan

Brno – Radní Jihomoravského kraje schválili nabídku krajských pozemků poblíž brněnského letiště Tuřany pro stavbu obřího logistického skladu americké společnosti Amazon.

Pozemky jsou určeny pro logistiku, řekl na brífinku novinářům hejtman Michal Hašek. Zástupci internetového obchodu jsou podle něj ochotni o návrhu jednat.

Může se tak stát, že Amazon svůj obří sklad o rozloze 95 tisíc hektarů nakonec v Brně postaví i poté, co místní zastupitelé ve třech hlasováních neschválili jeho záměr vybudovat tento sklad na pozemcích města v Černovicích.

Hejtman uvedl, že jde o pozemky se stavebním povolením, avšak v současné době je tu louka a inženýrské sítě jsou dovedeny pouze na hranici dvacetihektarového pozemku.

Výhodou krajské nabídky je to, že není potřeba budovat dopravní infrastrukturu, jako to bylo nutné v Černovicích, kde chtěl Amazon původně stavět.

Do Brna dnes kvůli tomu přijela na jednání zástupkyně Amazonu i ředitel vládní agentury CzechInvest Ondřej Votruba. Hašek zdůraznil, že jde o alternativu brněnské nabídce a nejde o soutěž s městem.

„Byl bych rád, kdyby Amazon investoval na jižní Moravě,“ prohlásil. O tom, jak rychle by se mohlo začít stavět, nechtěl spekulovat. Amazon přitom tlačil Brno k co nejrychlejšímu schválení možnosti stavět, nyní kraj bude čekat na reakci firmy.

Jihomoravský kraj se vložil do jednání, protože chce významnou investici, která má přinést nejméně 1500 pracovních míst, udržet na jižní Moravě. Po krachu původního záměru se o investici Amazonu přihlásila i další místa, například Ostrava.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.