Pátek 25. června. Svátek má Ivan.

Amazon chce konkurovat Spotify. Spustí streaming hudby

Investice 30.05.2014 | 17:43 0 Komentářů

Amazon vstoupí od června do prudce se rozvíjející oblasti poslouchání hudby online. K novému hudebnímu katalogu budou mít přístup předplatitelé služeb Prime.

Amazon chce konkurovat Spotify. Spustí streaming hudby

Washington – Největší internetový obchodní dům světa Amazon chce pro své prémiové zákazníky spustit streamingovou hudební službu. Předplatitelé tak budou mít možnost přes internet poslouchat skladby a alba, od jejichž vydání uplynulo alespoň půl roku, informoval server BuzzFeed.

Amazon vstupuje do prudce se rozvíjející oblasti poslouchání hudby online. K novému hudebnímu katalogu budou mít přístup předplatitelé služeb Prime. Hudbu na požádání mají mít k dispozici od června nebo července.

Půjde o hudební obdobu už existující filmové služby Prime Instant Video. Katalog bude zahrnovat vybrané písně a alba od nahrávacích společností, s nimiž si Amazon vyjednal slevu. To službu bude odlišovat od převažujícího obchodního modelu služeb jako Spotify, Rdio nebo Beats Music, které lákají zákazníky na slib, že až na vzácné výjimky poskytují veškerou hudbu světa.

Amazonu se už podle BuzzFeed podařilo vyjednat smlouvu s dvěma ze tří velkých hudebních společností, Sony Music Entertainment a Warner Music Group, a několika nezávislými labely.

Ani od těchto firem však Amazon nebude nabízet vše, ale jen alba vybraná na základě údajů od zákazníků obchodu s hudebními nosiči.

Amazon má přes 20 milionů prémiových zákazníků, kteří mají už nyní za roční poplatek 79 dolarů (zhruba 1600 korun) přístup k filmům a televizním pořadům přes Instant Video a do knihovny s elektronickými knihami a také mají garantovanou bezplatnou dovážku zboží během dvou dnů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.