Sobota 19. června. Svátek má Leoš.

Alstom dostal v USA rekordní pokutu kvůli korupci

Investice 22.12.2014 | 18:57 0 Komentářů

Americké ministerstvo spravedlnosti vinilo francouzskou strojírenskou firmu Alstom z toho, že podplácela vládní činitele, aby získala zakázky v Číně, Indonésii a Indii.

Alstom dostal v USA rekordní pokutu kvůli korupci

Paříž/Washington – Francouzská strojírenská firma Alstom zaplatí pokutu 772 milionů dolarů (17,4 miliardy Kč), aby urovnala obvinění amerických úřadů z korupce úředníků kvůli zakázkám v zemích zahrnujících Indonésii, Saúdskou Arábii a Egypt.

Je to nejvyšší pokuta, jakou kdy Spojené státy uložily podnikům za porušení zahraničních protikorupčních zákonů, napsala agentura Reuters.

Americké ministerstvo spravedlnosti vinilo francouzskou firmu z toho, že podplácela vládní činitele, aby získala zakázky v Číně, Indonésii a Indii.

Divizi Alstomu a dva zaměstnance v pondělí z podplácení úředníků obvinil i britský úřad SFO, který vyšetřuje závažné případy podvodů a korupce. K údajné korupci prý docházelo od roku 2002 během následujících zhruba osmi let.

Divize pro výrobu elektrárenských turbín byla pod ohromným tlakem, zčásti kvůli vyšetřování možné korupce, ale i kvůli propadu zakázek a finančním těžkostem.

Alstom se v červnu dohodl na prodeji většiny energetické divize americkému koncernu General Electric Company. Transakce má tomuto důležitému francouzskému podniku umožnit zaměřit se spíše na jeho menší dopravní divizi, která vyrábí třeba rychlovlaky TGV.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.