Pondělí 10. srpna. Svátek má Vavřinec.

Allianz prodá část své penzijní společnosti poradenské firmě Partners

Poradenská firma Partners se skupinou top manažerů se chystá vstoupit do penzijní společnosti Allianz. Česká národní banka už dala Partners souhlas s nabytím kvalifikované účasti, která nepřesáhne dvacet procent.

Kromě společnosti Partners získali souhlas s nabytím kvalifikované účasti v penzijní společnosti Allianz také čtyři vrcholoví manažeři Partners – Radim Lukeš, Kateřina Palková, Petr Borkovec a Pavel Kohout.

Obě společnosti se dohodly, že hodnotu transakce nezveřejní. „Kupní cena se odvíjí od řady podmínek, které finalizujeme. Podíl například kupujeme jen na deset let, nikoliv navždy, i když bychom byli rádi. Transakci také provázejí opce na zpětný odkup Allianz,“ řekl Hospodářskám novinám generální ředitel Partners Petr Borkovec.

V tajnosti také zatím zůstává konkrétní podíl. „Koupě ještě neproběhla. Dokončení celé transakce plánujeme na září, maximálně začátek října. S Allianz jsme se dohodli, že nyní podrobnosti nebudeme zveřejňovat,“ dodal Borkovec.

Zdroj: Hospodářské noviny

3 komentáře: “Allianz prodá část své penzijní společnosti poradenské firmě Partners”

 1. exP napsal:

  Tak tím se vše vyjasňuje. Proto se nás snažili oblbnout, jak se II. pilíř od Allianz vyplatí, navíc s provizí rovnající se almužně, k tomu vysoké administrativní a odborné nároky.
  Určitě se to budou snažit obhájit tím, jak je to pro Partners výhodné a všichni poradci na tom jen vydělají. Myslím, že je jasné, komu půjde zisk do kapsy.
  Je mi z toho blivno 🙁

 2. Tomáš napsal:

  Pěkně to měli vymyšlené. Poradcům se řekne, ať sjednávají druhý pilíř Allianz, že je to dobré, a to i přes nízkou provizi. A na práci poradců se přiživí zakladatelé Partners prostřednictvím podílu v Allianz, ze kterého nebudou mít poradci ani korunu. Jen se to nakonec vyvinuli jaksi jinak…

 3. Ivan napsal:

  Na webu http://www.jdu-do-toho.cz je uvedeno: „Partners prohlašují, že nemají pro podporu projektu Jdu do toho žádnou finanční motivaci v podobě podnikatelského zisku. Odměna za uzavření smlouvy na druhý pilíř je regulovaná státem a pohybuje se okolo 800 korun, což je velmi malá a symbolická částka v porovnání s odměnami za uzavření jiných dostupných produktů na finančním trhu (životní pojištění apod.)“.
  Mít podíl v penzijní společnosti není finanční motivace? Proč lžou?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.