Úterý 21. září. Svátek má Matouš.

Allianz pojišťovna zvýšila zisk o více než 50 %

Allianz pojišťovna v loňském roce dosáhla zisku 1,11 miliard Kč po zdanění (IFRS). Jedná se o rekordní výsledek v patnáctileté historii české pobočky.

Celkové hrubé předepsané pojistné za rok 2007 dosáhlo objemu 9,6 mld. Kč, což v meziročním srovnání představuje nárůst o 2,4 %. V oblasti životního pojištění zvýšila pojišťovna Allianz předepsané pojistné v meziročním srovnání o 21,7 % na 2,6 mld. Kč. Český pojistný trh v této kategorii rostl v loňském roku 14 % tempem. Velký zájem projevili klienti Allianz o jednorázové investiční pojištění Euroindex.

neživotním pojištění Allianz pojišťovna dosáhla předepsaného pojistného v objemu 6,99 mld. Kč, což je o 3,3 % méně než v roce 2006. Oblast neživotního pojištění stále negativně ovlivňuje odchod velkých mezinárodních klientů z českého trhu a pokles sazeb na mezinárodním i domácím trhu.

„Rok 2007 byl pro Allianz pojišťovnu velmi úspěšný. V oblasti životního pojištění jsme rostli rychleji než český pojistný trh, v neživotním pojištění se nám dařilo postupně nahrazovat odchod nadnárodních klientů z českého trhu díky cílené orientaci na české podnikatelské subjekty," uvedl k výsledkům Miroslav Tacl Předseda představenstva Allianz pojišťovny.

Pojišťovny, i přes milionová plnění v souvislosti s vichřicí Kyrill, budou pravděpodobně hodnotit loňský rok jako úšpěšný. Například pojišťovna České spořitelny v loňském roce navýšila svůj zisk o 20 %.

Zdroj: Tisková zpráva Allianz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.