Úterý 11. srpna. Svátek má Zuzana.

Allianz pojišťovna má nového předsedu představenstva

Jakub Strnad odchází z postu předsedy představenstva a generálního ředitele České podnikatelské pojišťovny, a.s., Vienna Insurance Group (ČPP) a stává se novým předsedou představenstva Allianz pojišťovny.

Jakub Strnad pracoval v ČPP pět let, poslední dva roky jako byl předsedou představenstva a generálním ředitelem. „Práce pro skupinu VIG v ČR mi hodně dala, měl jsem příležitost pracovat se špičkovými odborníky. Za všechno bych jim chtěl poděkovat, nicméně jsem člověk, který má rád nové výzvy a proto jsem se rozhodl jednu takovou přijmout “ uvedl.

Během jeho působení prošla ČPP restrukturalizací, zlepšila oblast likvidace škodných událostí a zvýšila efektivitu procesu likvidace. Na trh byly uvedeny nové produkty, vytvořené na míru klientům. „Jakubu Strnadovi určitě patří dík za práci, kterou pro Vienna Insurance Group a zejména v České podnikatelské pojišťovně odvedl. Spolu se svými spolupracovníky dostal firmu na výraznou růstovou trajektorii. ČPP je finančně zdravá, obchodně silná a disponuje stabilním týmem zkušených odborníků. Pevně věřím, že s Jakubem Strnadem, jehož schopností si velmi vážím, budeme dále v rámci České asociace pojišťoven i České kanceláře pojistitelů spolupracovat na kultivaci českého pojistného trhu,“ uvedl v této souvislosti šéf Vienna Insurance Group ČR a Kooperativy a zároveň předseda dozorčí rady ČPP Martin Diviš.

Své nové funkce, do které ho dosadila dozorčí rada Allianz pojišťovny, se ujme v nejbližším možném termínu. „Jsme potěšeni, že můžeme přivítat Jakuba Strnada v jeho nové pozici předsedy představenstva Allianz pojišťovny. Jeho dosavadní profesní úspěchy a hluboká znalost českého pojistného trhu a potřeb klientů mu umožní zajistit další ziskovost a růst Allianz pojišťovny jakožto jedné z předních pojišťoven na tomto významném trhu,“ řekl Manuel Bauer, generální ředitel pro region Střední a východní Evropa, Střední Východ a severní Afrika. 

Zdroj: Tiskové zprávy VIG a Allianz pojišťovny

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.