Čtvrtek 23. září. Svátek má Berta.

Allianz pojišťovna dosáhla v roce 2007 nejlepší výsledky v historii

Celkové předepsané hrubé pojistné dosáhlo v minulém roce 9,6 miliardy korun, což představuje nárůst o 2,4 %. Zisk po zdanění je 824,5 milionů korun. Jde o nejlepší výsledek za patnáct let existence společnosti.

Předepsané pojistné v oblasti životního pojištění vzrostlo o 21,7 % na 2,6 miliard korun, u neživotního pojištění dosáhlo předepsané pojistné objemu 6,99 miliard korun, což je oproti roku 2006 pokles o 3,3 %. Oblast neživotního pojištění stále negativně ovlivňuje odchod velkých mezinárodních klientů z českého trhu a pokles sazeb na mezinárodním i domácím trhu. I proto se Allianz pojišťovna stále více zaměřuje na české klienty.

Rok 2007 byl i přes hypoteční krizi úspěšný také pro celou skupinu Allianz, která rovněž zaznamenala historicky nejlepší výsledky. Celkový obrat stoupl na 102,6 miliard eur, provozní zisk vzrostl na 10,9 miliard eur (+9 %), čistý zisk vzrostl o 13,5 % na 8 miliard korun a počet klientů zaznamenal nárůst o 7 % na 80 milionů klientů.

Přes náročné podmínky roku 2007 se nám dařilo zvyšovat provozní výkonnost a dosáhli jsme rekordního zisku,“ říká Michael Diekmann, předseda představenstva Allianz SE. „Zásluhou dobře rozdělených obchodních aktivit skupiny jsme byli méně náchylní na otřesy a cykly na jednotlivých trzích a segmentech,“ dodává Diekmann.

Zdroj: Tisková zpráva Allianz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.