Neděle 23. února. Svátek má Svatopluk.

Allianz penzijní fond hospodařil v prvním pololetí 2009 se ziskem

Penze Daniel Kuchta 11.08.2009 | 12:03 0 Komentářů

Allianz penzijní fond v prvním pololetí letošního roku hospodařil se ziskem 119 milionů korun, což znamená meziroční nárůst o 10,9 %. Vzrostl také počet klientů i objem prostředků ve správě.

Počet účastníků vzrostl na 133 tisíc, což je meziročně o 12,5 % více, než v minulém roce, objem prostředků ve správě vzrostl o 12 % na 7,3 mld. korun.

Věkový průměr klientů Allianz penzijního fondu je 45 let, průměrná výše měsíčního příspěvku účastníků dosáhla v prvním letošním pololetí 494 Kč, průměrná výše měsíčního příspěvku zaměstnavatelů je 864 Kč.

„Dlouhodobě velmi dobré výsledky jsou pozitivně vnímány jak našimi klienty, tak i novými zájemci. Přibývají klienti, kteří se rozhodli uzavřít si nové penzijní připojištění právě s Allianz penzijním fondem, přecházejí k nám také klienti z jiných penzijních fondů. Ke sjednání penzijního připojištění využívají všech námi nabízených typů distribuce: pojišťovacích poradců, makléřů i internetu,“ řekl předseda představenstva Allianz penzijního fondu Petr Poncar.

Zdroj: Tisková zpráva Allianz penzijního fondu

Tweet 20

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.