Sobota 06. března. Svátek má Miroslav.

Akciový index S&P 500 přestal flirtovat s 200-denním klouzavým průměrem a rázně ho prorazil směrem dolů

Investice 15.11.2012 | 13:54 0 Komentářů

Letošní růst akciových trhů paradoxně ukončila americká centrální banka FED se svým oznámením o spuštění třetího kola kvantitativního uvolňování dne 13. září. Následující den se newyorský akciový index S&P 500 dostal téměř na své pětileté rekordy a přes určitou stagnaci v následujících týdnech postupně akcelerovaly poklesy (komentář XTB).

Pod svůj 200-denní klouzavý průměr na hladině 1379 bodů se index dostal poprvé před týdnem a do včerejší obchodní seance fungovala tato hladina jako support. Rostoucí nápor však nevydržela, když se index propadl až na 1355 bodů, to znamená nejnižší závěr od konce července.

 xtp-s-p-ma-200

Graf: Vývoj akciového indexu S&P 500 za poslední měsíc (D1 – denní graf)

Proražení 200-denního klouzavého průměru se v technické analýze považuje za významný signál dalšího vývoje trhů. Mnoho obchodníků jej sleduje a dají se kolem něj očekávat významné cenové zvraty. Funguje dobře jako support i rezistence a obchodníci jej mohou používat jako hladiny stop-lossů nebo pro výběr zisku. Jeho síla však může být významně omezena dalšími významnými hladinami a signály technické, případně také fundamentální analýzy. Pokud se však proražení ukáže v následujících dnech jako platné, indexu hrozí další ztráty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.