Neděle 01. srpna. Svátek má Oskar.

Akciové trhy: opět propad napříč všemi trhy

Po dvou dnech optimismu se dění na akciových trzích v Evropě vrátilo do normálu. Propady zaznamenaly všechny trhy, pražskou burzu nevyjímaje, i když ta nakonec skončila ještě nejlépe.

 

Pražská burza po dvou dnech posilování dnes prakticky od rána zaznamenávala nejnižší ztráty zpomezi evropských akciových trhů, čemuž napomáhala zejména velmi nízká aktivita obchodníků na BCPP. Konečný výsledek -1,83 % však nakonec patřil k těm horším, zejména v porovnání se západní Evropou.

S výjimkou jediného titulu klesly ceny všech akcií na BCPP. Nejvíce ztrácely včerejší favorité, jako Erste bank (-2,91 %), Unipetrol (-2,41 %), nebo ECM (-2,45 %), které vlastně odepsaly všechny své včerejší zisky. O více než dvě procenta se propadly také akcie ECM (-2,3 %).

Druhý den po sobě rostla cena akcií společnosti Zentiva (+1,6 %), která i dnes ještě těžila ze zlepšeného doporučení od Deutsche Bank, které banka včera oznámila před koncem obchodování. Stala se tak jediným titulem, který dnes na BCPP zaznamenal růst.

Ze sousedních akciových trhů ve střední Evropě skončil lépe pouze rakouský ATX (-1 %), maďarský BUX (-2,36 %) i polský WIG (-2,52 %) nakonec propadly o více než dvě procenta.

Rovněž západoevropské trhy nezačaly nejlépe a v průběhu dne díky včerejším špatným výsledkům US akcií a ztrátám asijských akcií z dnešního rána výrazně ztrácely. V poslední hodině obchodování však na investory velmi pozitivně zapůsobila zpráva od agentury S&P, podle níž jsou miliardové odpisy bank u konce a trhy se vzchopily (FTSE -1,45 %, CAC -1,42 %, DAX -1,4 %).

V záporném teritoriu začaly i americké akcie, které rovněž negativně reagovaly na špatné makroekonomické zprávy o maloobchodních tržbách a pokračovaly ve včerejších poklesech, rovněž zde však po hodině a půl velmi pozitivně zapůsobila zpráva od S&P a zejména bankovní sektor se hned začal vzpamatovávat. V půl sedmé našeho času jsou již indexy na kladných hodnotách.

Zdroj: Fio, Patria, BCPP, Bloomberg

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.