CZK/€ 23.680 +0,08%

CZK/$ 22.037 +1,31%

CZK/£ 26.918 +0,71%

CZK/CHF 23.982 +1,03%

17. 07. 2018

0 komentářů

Akciové trhy bez jasného trendu

 

Evropský akciový index Stoxx 600 dnes nevěděl kudy kam. V ranních hodinách ztrácel půdu pod nohama, když oslabil o čtvrt procenta, nicméně ještě před polednem se vyšplhal k ziskům okolo 0,1 %. V odpoledních hodinách následoval další veletoč, když po ztrátách okolo třetiny procenta přišel opětovný růst.

Loading 

Několik desítek minut před závěrečným gongem akcie kolísaly okolo včerejšího zavíracího kurzu. Daří se především těžařům a zpracovatelům komodit (+1,1 %), naopak v nejhlubších vodách se nacházejí akcie telekomunikačních společností (-1,3 %).

Americké akcie prozatím hledají směr. Index S&P 500 doposud žádných změn nedoznal. Ani jednotlivé sektory se nenacházejí daleko od svých včerejších úrovní. Zisky či ztráty se pohybují do 0,6 %. Projev šéfa Fedu Jeroma Powella žádné novinky nepřinesl. Centrální banka bude pokračovat v postupném zvyšování úrokových sazeb.

Pražská burza zažila další nudný den. Za podprůměrné obchodní aktivity, kdy byly zobchodovány akcie za pouhých 180 mil. CZK, index PX klesl o 0,6 %. Za největší propadák lze označit akcie Avastu, které spadly o 2,1 %. O dvě procenta přišla i mediální společnost CME. V plusu se udržely pouze akcie PFNonwovens (+0,9 %) a Stock Spirits (+0,2 %).

MIROSLAV FRAYER, KOMERČNÍ BANKA

REKLAMA

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Mít či nemít „penzijko”? A pokud ano, tak to „staré“, nebo to „nové“?

Stále častěji se v mediálním prostoru objevují zprávy o nutnosti důchodové reformy. Nevíme, kdy přijde, ale nutnost změny penzijního systému je zřejmá. Selským rozumem pak můžeme dojít k závěru, že změna, která bude mít efekt na důchodový systém, musí řešit buďto prodloužení věku odchodu do důchodu nebo […]

Text: Redakce

Foto: Fincentrum & Swiss Life Select

24. 03. 2023

Analýza: Která ze světových platebních společností má zářivější budoucnost?

Často si člověk při vytváření akciové analýzy pokládá řečnickou otázku, zda je existence dané společnosti pro naši populaci podstatná a klíčová. Takového dojmu často nabudeme u firem, které se zabývají výrobou elektřiny, těžbou ropy či například vývojem léků. Může to znít překvapivě, ale své místo v této […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

23. 03. 2023


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *