CZK/€ 23.680 +0,08%

CZK/$ 22.037 +1,31%

CZK/£ 26.918 +0,71%

CZK/CHF 23.982 +1,03%

20. 12. 2021

0 komentářů

Akcionáři Monety souhlasili se spojením s PPF

 

Akcionáři Monety na dnešní valné hromadě schválili spojení s finančními společnostmi skupiny PPF, zejména s Air Bank a Home Credit. Vzniká tak z pohledu počtu klientů třetí největší banka za Českou spořitelnou a ČSOB.

Loading 

Skupina PPF a její dceřiná společnost Home Credit vítají rozhodnutí akcionářů MONETA Money Bank podpořit spojení MONETY s Air Bank a jejími přidruženými společnostmi. Tímto spojením se zásadně přibližuje cíl vybudovat silnou digitální domácí banku, schopnou konkurovat stávajícím zahraničním lídrům českého retailového trhu.

„Společně s ostatními akcionáři MONETY nyní můžeme začít psát novou kapitolu v dějinách českého bankovnictví,“ řekl Jean-Pascal Duvieusart, akcionář PPF a CEO Home Creditu. „Vnímám byznys MONETY a skupiny Air Bank jako vzájemně se doplňující. Toto spojení nabízí jedinečnou příležitost dát dohromady to nejlepší z obou bank, což v budoucnu bude inspirovat inovace, přinášet nejlepší služby pro zákazníky a takovou nabídku nových produktů, která dosud nebyla na českém trhu k dispozici.”

Skupina PPF potvrzuje svůj již dříve deklarovaný záměr zachovat kotaci nové spojené banky na pražské burze. Vypořádání transakce je podmíněno souhlasem regulatorních orgánů na úrovni EU (Evropská komise) i na úrovni národní (Česká národní banka, Národná banka Slovenska).

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Mít či nemít „penzijko”? A pokud ano, tak to „staré“, nebo to „nové“?

Stále častěji se v mediálním prostoru objevují zprávy o nutnosti důchodové reformy. Nevíme, kdy přijde, ale nutnost změny penzijního systému je zřejmá. Selským rozumem pak můžeme dojít k závěru, že změna, která bude mít efekt na důchodový systém, musí řešit buďto prodloužení věku odchodu do důchodu nebo […]

Text: Redakce

Foto: Fincentrum & Swiss Life Select

24. 03. 2023

Analýza: Která ze světových platebních společností má zářivější budoucnost?

Často si člověk při vytváření akciové analýzy pokládá řečnickou otázku, zda je existence dané společnosti pro naši populaci podstatná a klíčová. Takového dojmu často nabudeme u firem, které se zabývají výrobou elektřiny, těžbou ropy či například vývojem léků. Může to znít překvapivě, ale své místo v této […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

23. 03. 2023


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *