Sobota 27. listopadu. Svátek má Xenie.

Akcionáři ČEZ by mohli získat mimořádnou dividendu

Investice 29.05.2019 | 16:27 0 Komentářů

Akcionáři skupiny ČEZ by se mohli dočkat mimořádné dividendy. ČEZ by podle agentury Reuters mohl vyplatit mimořádnou dividendu z prodeje majetku v zahraničí. Akcie ČEZ posilují téměř o dvě procenta.

„Máme ambici odejít v několika nejbližších letech z Bulharska, což je jasné, na tom už pracujeme. Zvažujeme i odchod z Rumunska, z Turecka a přemýšlíme i nad tím, že bychom v rámci snižování emisí CO2 ve skupině odešli i z Polska, kde máme dvě uhelné elektrárny,“ řekl HN generální ředitel ČEZ Daniel Beneš v pondělním rozhovoru.

Ušlé zisky z prodaných aktiv má podle obchodního ředitele Pavla Cyraniho kompenzovat růst cen elektřiny, růst v odvětví distribuce, obnovitelných zdrojů a energetických služeb, se kterým společnost počítá. „V neposlední řadě se chceme ujistit, že můžeme poskytnout dobrou dividendu našim akcionářům,“ řekl podle Reuters Pavel Cyrani.

Představenstvo společnosti ČEZ v pondělí rozhodlo o změně dividendové politiky. Namísto dosud vyplácených 60 až 100 procent čistého zisku očištěného o mimořádné vlivy, se bude vyplácet 80 až 100 procent. Dividenda za loňský rok se bude schvalovat 26. června.

Zdroj: iHNed.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.