Sobota 25. září. Svátek má Zlata.

Akciím výrobce Fernetu se nedaří

Investice 30.11.2015 | 16:07 0 Komentářů

Výrobce nápojů Stock Spirit zažívá krušné časy. Konkurence v Polsku roste, polská měna oslabuje a objednávky klesají, protože Poláci nechtějí utrácet za vodku. Na pražské burze poklesly akcie společnosti v pátek o více než 30 procent a na londýnské burze o 28 procent. Propad pokračoval i v pondělí.

Akcie skupiny se ještě ve čtvrtek obchodovaly v Londýně za 173 pencí a v pondělí poklesly až na 108 pencí. Akcie se propadly v pondělí i na pražské burze, a to až o 34 procent. Následně ale pokles zmírnil a akcie se obchodovali za 44,35 korun. „Společnost se musela v jednom okamžiku vypořádat s agresivní cenovou politikou konkurentů Roust nebo Marie Brizard,“ uvádí firma.  

„Pokud bude polský zlotý dál oslabovat, promítne se to negativně do hospodaření ve výši zhruba jednoho milionu eur,„ píše se ve zprávě společnosti. Na akciích se podepsalo i páteční oznámení společnisti o snížení odhadu celoročního zisku z 60 až 68 milionů eur odhadovaných v srpnu na 50 až 54 milionů eur. „Důvodem je tvrdá konkurence na polském trhu, propad objednávek v listopadu a nedůvěra v to, že by se v prosinci něco mohlo změnit,“ uvádí Patria. 

Zdroj: iHNed.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.