Neděle 06. prosince. Svátek má Mikuláš.

Akciím se podařilo vymazat většinu dopoledních ztrát

Investice 13.08.2018 | 17:18 0 Komentářů

Evropské akcie nový týden zahájily nevalně. Index Stoxx 600 se krátce po otevření trhů propadnul o 0,6 %, nicméně po obědě začal své ztráty postupně vymazávat a několik desítek minut před koncem seance již přichází pouze o 0,1 %. Akcie informačních technologií (+0,8 %), těžařů a zpracovatelů komodit (+0,3 %) a energetických společností (+0,2 %) byly schopny z velké části kompenzovat poklesy farmaceutických firem (-0,7 %) a finančních domů (-0,5 %). Obchodování dnes postrádalo jakékoliv makroekonomické impulsy, investoři tak svoji pozornost soustředili především na situaci v Turecku.

V zámoří již panovala jiná nálada. Páteční výprodeje obchodníci využili k opětovným nákupům, a tak index S&P 500 v úvodní hodině obchodování přidal třetinu procenta. Největší zájem panuje o tituly z oborů informačních technologií a farmaceutických společností.

Pražský parket uzavřel s necelou jednou desetinou procenta pod pátečním zavíracím kurzem. Nejztrátovější akcií se stala pojišťovna VIG, jejíž tržní kapitalizace se dnes snížila o 1,3 %. O jedno procento zchudli akcionáři likérky Stock Spirits. Naproti tomu textilka PFNonwovens přidala 2,5 % a s dostatečně vysokým náskokem dnes zamířila za prvenstvím.

Druhý v pořadí skončil Avast se ziskem 0,7 % a stupeň vítězů doplnila rakouská Erste (+0,5 %). Zobchodovaný objem nedosáhl ani půl miliardy korun, což svědčí o podprůměrné obchodní aktivitě. Za několik minut zveřejní výsledky hospodaření nápojářská skupina Kofola ČeskoSlovensko.

Miroslav Frayer
Komerční banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.