Neděle 18. listopadu. Svátek má Romana.

Akciím se podařilo vymazat většinu dopoledních ztrát

Investice 13.08.2018 | 17:18 0 Komentářů

Evropské akcie nový týden zahájily nevalně. Index Stoxx 600 se krátce po otevření trhů propadnul o 0,6 %, nicméně po obědě začal své ztráty postupně vymazávat a několik desítek minut před koncem seance již přichází pouze o 0,1 %. Akcie informačních technologií (+0,8 %), těžařů a zpracovatelů komodit (+0,3 %) a energetických společností (+0,2 %) byly schopny z velké části kompenzovat poklesy farmaceutických firem (-0,7 %) a finančních domů (-0,5 %). Obchodování dnes postrádalo jakékoliv makroekonomické impulsy, investoři tak svoji pozornost soustředili především na situaci v Turecku.

V zámoří již panovala jiná nálada. Páteční výprodeje obchodníci využili k opětovným nákupům, a tak index S&P 500 v úvodní hodině obchodování přidal třetinu procenta. Největší zájem panuje o tituly z oborů informačních technologií a farmaceutických společností.

Pražský parket uzavřel s necelou jednou desetinou procenta pod pátečním zavíracím kurzem. Nejztrátovější akcií se stala pojišťovna VIG, jejíž tržní kapitalizace se dnes snížila o 1,3 %. O jedno procento zchudli akcionáři likérky Stock Spirits. Naproti tomu textilka PFNonwovens přidala 2,5 % a s dostatečně vysokým náskokem dnes zamířila za prvenstvím.

Druhý v pořadí skončil Avast se ziskem 0,7 % a stupeň vítězů doplnila rakouská Erste (+0,5 %). Zobchodovaný objem nedosáhl ani půl miliardy korun, což svědčí o podprůměrné obchodní aktivitě. Za několik minut zveřejní výsledky hospodaření nápojářská skupina Kofola ČeskoSlovensko.

Miroslav Frayer
Komerční banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.