Neděle 07. března. Svátek má Tomáš.

Akcie velkých amerických a evropských bank pod tlakem

Bankovní tituly opět zaznamenávají výrazné ztráty. Příčin je celá řada, nicméně největší obavy vzbuzuje možné znárodnění některých amerických bank včetně Citibank.

Trhy zachvátila obava, že velké americké banky včetně Citigroup budou znárodněny. Pokles cen akcií však může být způsoben i spekulacemi, že banky nebudou dále vyplácet dividendy. Citigroup se obchoduje na frankfurtské burze o 6,5 procenta níže, Bank of America dokonce o 8 %. Mluvčí obou bank však tyto informace odmítli komentovat.
Negativní sentiment ze zámoří však pronikl i na evropské trhy"Německá Hypo Real Estate, pro kterou už německá vláda připravila zákon k zestátnění, padá o 19 procent. Deutsche Bank klesá o 8 procent, stejně jako Allianz. Propadu čelí také ING, která odepisuje 13 procent, Credit Agricole ztrácí 9 procent a Société Générale 6 procent," uvedl server iHNed.cz.
Stranou nezůstaly bohužel ani akcie českých bank. Komerční banka během dnešní burzovní seance ztratila 5,40 % (1699 Kč), cena akcií Erste se propadla o 3,61 % na 208 Kč.
Zdroj: iHNed.cz, Atlantik FT, Akcie.cz, Reuters

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.