Sobota 18. září. Svátek má Kryštof.

Akcie umazávají část svých ztrát

Investice 30.05.2019 | 17:22 0 Komentářů

Akciové trhy se oklepávají ze včerejších výprodejů a korigují předešlé ztráty. Evropský index Stoxx 600 od dopoledních hodin posiluje a několik desítek minut před koncem obchodování přidává půl procenta. Daří se především informačním technologiím (+0,9 %) a finančním domům (+0,8 %).

Rovněž v zámoří odstartovaly akcie čtvrteční seanci růstem. Průmyslový Dow Jones přidává čtvrt procenta, S&P 500 0,4 % a technologický Nasdaq si připisuje půl procenta. Nákupní náladě pomohly i zveřejněné statistiky o vývoji amerického HDP za první čtvrtletí roku. Ač se čekala korekce předchozích dat směrem dolů, nakonec nebyla tak výrazná, což mohlo částečně uklidnit obavy investorů o stav americké ekonomiky.

Pražský index si polepšil o 0,3 %. Nejvíce se na tomto výsledku podílely akcie ČEZ, které přidaly 1,2 %. Vůbec nejlépe se ale dařilo tabákovému výrobci, jehož hodnota vzrostla o 1,5 %. Stupeň vítězů doplňuje rakouská Erste Group (+0,7 %). Obchodní aktivita byla podprůměrná, když zobchodovaný objem v hlavní části odpovídal zhruba polovině ročního průměru.

Miroslav Frayer
Komerční banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.