Neděle 13. června. Svátek má Antonín.

Akcie Tesly znovu klesly: společnost opouští hlavní účetní a Musk kouřil trávu

Investice 10.09.2018 | 10:22 0 Komentářů

Akcie amerického výrobce elektromobilů Tesly znovu klesly a páteční obchodování uzavřely s velkou ztrátou 6,3 procenta. Mohou za to dvě situace, které investory znepokojily.

Nejprve šlo o rezignaci hlavního účetního Davea Mortona a odchodu vedoucího úředníka personálního oddělení.

Následně investory vyplašila zpráva je, že zakladatel a generální ředitel společnosti Tesla Elon Musk v internetovém pořadu krátce kouřil směs údajně obsahující marihuanu.

Elon Musk si ve čtvrtečním pořadu s komikem Joem Roganem, na který se podle Twitteru velmi těšil, „potáhl“ z jointu. Cigereta podle Rogana obsahovala směs tabáku a marihuany. Pořad, o kterém Musk několikrát twetoval, se natáčel v Kalifornii. Tam je od začátku ledna užívání marihuany pro rekreační účely legální, takže v podstatě nic neprovedl. Jenže i tak to byl další důvod, proč vyzvat vedení Tesly ke změnám ve struktuře vedení podniku.

Někteří analytici automobilku znovu vyzvali ke změnám ve struktuře vedení podniku. „Vyzýváme k vytvoření funkce spoluředitele či provozního šéfa,“ uvedl analytik James Albertine z makléřské společnosti Consumer Edge. „Řada lidí se ptá, zda je Elon pro Teslu stále tím nejlepším generálním ředitelem,“ upozornil analytik Frank Schwope z banky NORD/LB.

Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.