CZK/€ 23.810 +0,17%

CZK/$ 21.657 -0,65%

CZK/£ 26.656 -0,89%

CZK/CHF 23.820 +0,08%

04. 06. 2019

0 komentářů

Akcie Tesly letos klesly o 43 procent. Musk přišel o miliardy dolarů

 

Od začátku letošního roku akcie amerického výrobce elektrických aut Tesla klesly o 43 procent. Jde tak o nejhorší začátek roku od počátku jejich obchodování na burze. Zakladatel a šéf automobilky Elon Musk tak kvůli značnému poklesu akcií přišel o 4,9 miliardy USD (113 miliard Kč). 

Důvodem poklesu akcií je nedůvěra obchodníků ohledně poptávky po vozech firmy. Další obavy pramení z toho, zda se bude firma schopna vypořádat se svým dluhem. Konec minulého týdne akcie Tesly uzavřely na nejnižší hodnotě za dva a půl roku.

Podle žebříčku agentury Bloomberg nejbohatších lidí světa se Elon Musk propadl na 46. pozici s majetkem 19,7 miliardy dolarů. Na začátku roku mu přitom patřilo 29. místo.
Zdroj : ČTK

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

daně

Šest případů, kdy musíte u investic podat daňové přiznání

Pro řadu investic platí, že dostáváte tyto investice už zdaněné. Úroky ze spořicích účtů se daní srážkovou daní, dividendy z akcií se daní také před výplatou srážkou. Daň z příjmu také nemusíte platit u investic osvobozených od daně z příjmu, jako například u cenných papírů, které jste […]

Text: Hana Bartušková

Foto: Shutterstock

02. 02. 2023

Investorské chyby: Jak investovat a nepřijít na buben

Období zvýšené volatility vždy prověří psychickou odolnost investorů a poslední roky jsou toho ukázkovým příkladem. Při pohledu na klesající hodnotu svých investic byli mnozí investoři v pokušení nejen rychle prodávat, ale dokonce přehodnocovat své investiční strategie a horizonty. Ti poučenější vědí, že je třeba zachovat klid a… ideálně nedělat […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

31. 01. 2023


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *