Úterý 01. prosince. Svátek má Iva.

Akcie pro manažery Broker Consulting, a.s.

Společnost Broker Consulting, a. s., vyhlásila pro své spolupracovníky v souvislosti s přípravami ke vstupu na burzu plánovanému na rok 2012 motivační akciový program. Na trhu finančního poradenství se jedná rozsahem o zcela jedinečný projekt. Po druhém kvalifikačním kole programu, byly na podzim tohoto roku nabídnuty prioritní akcie v celkové hodnotě 4 % základního kapitálu manažerům a specialistům společnosti. (Tisková zpráva Broker Consulting)

Motivační akciový program funguje ve společnosti Broker Consulting od roku 2006. V období od června 2007 do května 2012 se většinový akcionář Petr Hrubý zavázal přeměnit minimálně 20 % stávajících kmenových akcií na prioritní akcie, které budou nabízeny výhradně konzultantům a manažerům společnosti, kteří splní předem stanovená výkonová kritéria. Akcie jsou rozdělovány postupně v pěti dvanáctiměsíčních obdobích. V prvním kole, které skončilo před rokem, získalo akcie 11 spolupracovníků Broker Consulting, kteří již letos obdrželi první dividendy.

Parametry akciového programu Broker Consulting

Motivační akciový program Broker Consulting funguje obdobně jako opční schémata vrcholových manažerů u některých společností s tím rozdílem, že manažeři jsou skutečnými držiteli akcií s nárokem na dividendu. Manažeři podílející se na rozvoji společnosti získávají při nákupu akcií slevu až 75 %. Sleva je závislá na délce působení ve společnosti. Kromě přednostního nároku na dividendu mají držitelé prioritních akcií také o 10 % vyšší podíl na zisku společnosti. Obrat celé skupiny Broker Consulting přesáhl v roce 2008 na 480 mil. a čistý zisk 30 mil. Kč.

„Motivační akciový program je odměnou pro nejlepší spolupracovníky za jejich úsilí při budování  společnosti. Velmi si jejich nasazení vážíme. S akciemi Broker Consulting mají možnost investovat do společnosti, jejíž jsou součástí a jejíž úspěch mohou ovlivnit,“ uvedl generální ředitel Broker Consulting, a. s. Petr Hrubý.

Obrat celé skupiny Broker Consulting přesáhl v roce 2008 na 480 mil. a čistý zisk 30 mil. Kč.

4 komentáře: “Akcie pro manažery Broker Consulting, a.s.”

 1. Jan Lener napsal:

  Dobrý den. Na útočné a nevychované anonymy většinou nereaguji. Nyní bych však rád uvedl věci na pravou míru. Akciový program v Broker Consulting byl vyhlášen již v roce 2006. Každoročně se koná večeře s akcionáři a potencionálními akcionáři. k této příležitosti byla vydána tisková zpráva. Nemá to souvislost s žádnými jinými termíny, jak naznačujete. Akciový program Broker Consulting je určen pouze pro spolupracovníky společnosti.

  • Franta Novák napsal:

   Prostě jen další zbytečná tisková zpráva BC. Kdo rozumí, tak ví, že BC v roce 2012 na burzu na 99,9% nepůjde, tedy alespoň ne na evropskou či americkou. 🙂

   a jsem moc zvědav, co budou na té burze dělat ti spolupracovníci s jejich PRIORITNÍMI akciemi. 🙂

 2. PF napsal:

  Fincentrum zveřejnilo svůj akciový program v září, v OVB na to slyší, tak Péťa Hrubý opět kopíruje… K ničemu, kdo by šel z modré diktatury do OKdiktatury?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.