Čtvrtek 29. října. Svátek má Silvie.

Akcie padají dál. Tentokrát na Blízkém východě

Investice 07.08.2011 | 13:56 0 Komentářů

Burzy, kde se obchoduje i v neděli, srazilo snížení amerického ratingu

Tel Aviv/Maskat/Káhira – Akciové trhy na Blízkém východě v neděli reagovaly na zprávu o snížení amerického úvěrového ratingu výraznými propady. Izraelské akcie na burze v Tel Avivu zahájily poklesem o šest procent. Investoři v regionu se obávají, že důsledkem dluhových krizí v USA a Evropě bude nová globální recese. 
Trhy na Blízkém východě jsou otevřeny i v neděli, a jsou tak první, kde mohou investoři reagovat na historicky první zhoršení amerického ratingu. Agentura Standard & Poor’s snížila počátkem víkendu nejvyšší americký rating AAA o jeden stupeň na AA+ a upozornila, že je připravena na jeho další zhoršení.
Agentura to odůvodnila neúnosným růstem amerického státního dluhu za poslední roky a neschopností politických vůdců dohodnout se na dlouhodobém řešení alarmujícího vývoje. 
Index 25 nejvýznamnějších akcií telavivské burzy ztrácel po 11 hodině středoevropského času 6,2 procenta. Začátek obchodování byl o hodinu odložen kvůli automatickému přerušení, uvedenému do chodu poté, co akcie před začátkem obchodů signalizovaly pokles o více než pět procent.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.