Pátek 30. července. Svátek má Bořivoj.

Akcie Facebooku opět padají, firma má problém s reklamou

Investice 17.07.2012 | 12:19 0 Komentářů

Cena akcií společnosti Facebook včera propadla o 8 % i přesto, že firma ještě neohlašovala své výsledky. Firma se potýká s problémy kolem mrtvých účtů.

Investoři prodávají akcie společnosti nejspíše kvůli obavám z výsledků společnosti, které budou reportovány příští čtvrtek, 26. července. Největší obavy vyvolávají tržby za reklamu, které tvoří až 80 % všech příjmů společnosti. Opětovnou diskusi kolem reklamy na Facebooku a její neefektivity vyvolala stanice BBC, podle níž velké množství falešných a duplicitních účtů prodražuje firmám, které platí podle počtu fanoušků, reklamní náklady.

Experiment stanice ukázal, že i fiktivní firma získá za jeden de 1600 fanoušků, přičemž se dá očekávat, že většina z nich pochází s Asie a Afriky a jsou nejspíše neexistujícími osobami (těch je podle odhadů Facebooku kolem 50 milionů). Firmy již začínají uvažovat o tom, jestli se jim reklama na Facebooku skutečně vyplatí. Akcie Facebooku (28,25 USD) jsou dnes o více než čtvrtinu levnější, než při emisi (38 USD).

Zdroj: Patria

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.